Nietypowy sezon Opew Water – z koronawirusem w tle, który dość mocno wszystko ograniczał!
Informacje o zawodach można śledzić na stronie open-water.pl

Przegląd relacji i wyników w roku kalendarzowym 2020
w których wystartowali nasi reprezentanci!

26 lipca
Jezioro Strzeszyńskie
14. Grand Prix Wielkopolski w Pływaniu Długodystansowym

W niedzielny poranek 26 lipca odbyły się zawody 14. GPW w Pływaniu Długodystansowym. Wystartowała nasz dwójka długodystansowców, która w swoich kategoriach wiekowych na dystansie 3000m zajęła:

Znowu to zrobił!
W jednym dniu, ba, w odstępie godzinowym popłynął 3000m i 1500m i jeszcze w dodatku stanął na podium.
Mowa tu o Grzegorzu, który 19 lipca podczas 14. Grand Prix Wielkopolski XI Amatorskie Zawody Pływackie na jeziorze Cichowo k/Gostynia konkurował między innymi z utytułowanymi Wojciechem Wojdakiem i Grzegorzem Monczakiem!
W tym dniu na dystansie 3000 m wystartował również Marian, który złamał zeszłoroczną złą passę 4. miejsca i stanął na pudle!

W swoich kategoriach wiekowych na dystansie 3000m:
– III miejsce Grzegorz Ćwikła (open 12)
– II miejsce Marian Lasowy (open 37)

Na dystansie 1500m konkurowano tylko w kategorii open (osobno kobiety i mężczyźni):
– III miejsce Grzegorz Ćwikła

11 lipca
Jezioro Kiekrz

Pierwsze koty za.. koronawirusem! Mimo, że „baseniarze” są poszkodowani, to chociaż pełną parą ruszyły zawody na wodach otwartych tzw. Open Water (OW).
W sobotę 11 lipca odbyły się zawody 14 GPW Open Water Poznań Kiekrz na jeziorze Kiekrz. Wystartowało 109 zawodników, a wśród nich naszych dwóch reprezentantów, którzy nie próżnowali w okresie pandemii.

Miło jest nam przekazywać takie informacje!