I Otwarte Mistrzostwa Koszalina w Pływaniu – relacja

26 września 2017

I Otwarte Mistrzostwa Koszalina w Pływaniu Masters już za nami!

Sądząc po otrzymanych komentarzach organizacyjnie odnieśliśmy sukces, a przy tym przednio się bawiliśmy. Impreza integracyjna w City Box Koszalin przejdzie do historii. Przy tym wszystkim TKKF Koszalin Masters zakończył zawody na pierwszym miejscu w rankingu medalowym wśród 23 klubów z 72 medalami. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Pregel Kaliningrad, która zdobyła 40 medali, a trzecie miejsce zajęła drużyna KS Warta Poznań z 26 medalami. Łącznie w zawodach wystartowało dwadzieścia trzy drużyny

Najlepszą zawodniczką mistrzostw okazała się Regina Sych (Pregel Kaliningrad) – obecna Mistrzyni Świata z Budapesztu, która od 13 lat jest rekordzistką Rosji seniorów na 1500 m stylem dowolnym. Najlepszym zawodnikiem został Marcin Horbacz (TKKF Koszalin Masters), wychowanek koszalińskiej “Jedynki”, olimpijczyk i „magnes” naszych zawodów, którego całymi rodzinami przyszli oglądać sympatycy pływania. Najlepsza koszalinianka Lidia Mikołajczyk ukończyła zmagania na siódmym miejscu wśród wszystkich kobiet imponując stylem i siłą spokoju.

Nasz klub reprezentowali jeszcze: Dorota Gudaniec, Paulina Głośna, Aleksandra Kamińska, Małgorzata Markowska, Wioletta Pawliczek (9 miejsce w klasyfikacji zawodniczek) Agnieszka Paziewska (8 miejsce) Joanna Stankiewicz-Majkowska, Katarzyna Śnieżewska, Oskar Bogucki, Grzegorz Ćwikła, Radosław Gudaniec, Andrzej Michałkowski, Jakub Kielar (6 miejsce wśród zawodników), Wojciech Krawętkowski, Michał Pieślak (12 w powyższym rankingu) Roman Pieślak, Piotr Robak, Artur Rutkowski i Jarosław Winiarczyk.
W tak licznym gronie wyścigi sztafetowy były „nasze”. Warto wspomnieć również o trenerze Marku Głuchu, który jako jedyny odważny reprezentował Zespół Szkół Sportowych nr 1. Liczymy na wypożyczenie już na najbliższe zawody w Szczecinku w październiku:). Zawodnik dotychczas niezrzeszony z Koszalina, Zdzisław Majkowski już przeszedł transfer i został naszym klubowym kolegą.

Wyniki zawodów
Statystyka medalowa
Najlepsi zawodnicy – klasyfikacja FINA MASTERS za 2 najlepsze starty
Najlepsze zawodniczki – klasyfikacja FINA MASTERS za 2 najlepsze starty

Dziękujemy serdecznie wszystkim sponsorom, którzy wsparli nasze zawody.
Bez waszego udziału zapewne I Otwarte Mistrzostwa Koszalina nie doszłyby do skutku, a na pewno nie byłyby takim sukcesem.
Szczególne podziękowania kierujemy do sponsora głównego – firmy 3Re.co, który nie tylko wspiera sport lecz również pokazuję jak ochronę środowiska uczynić modną – medale wręczane podczas zawodów zostały wykonane z surowców pozyskanych przez 3Re.co z recyklingu urządzeń elektronicznych.

Relacja filmowa – trochę wspomnień z Pierwszych Otwartych Mistrzostw Koszalina w Pływaniu Masters