IX Międzynarodowe Zawody Pływackie Masters „O Błękitną Wstęgę Wisły” – relacja

24 maja 2018

Toruń to przepiękne i urokliwe miejsce. Jest to nie tylko miasto pierników i Mikołaja Kopernika, ale również corocznych zmagań pływackich.

Tak też było w tym roku. Pływacy z TKKF Koszalin Masters uczestniczyli w dniach 19-20 maja 2018 r. w IX Międzynarodowych Zawodach Pływackich Masters „O Błękitną Wstęgę Wisły”.
Cała drużyna spisała się na medal zdobywając w drużynowej klasyfikacji 5 miejsce na 72 kluby. Każdy zawodnik włożył swój wkład, aby osiągnąć taki wynik i zdobyć razem 39 medali, w tym:

• 15 złotych
  • 12 srebrnych
  • 12 brązowych.

Największą ilość złotych medali, bo aż trzy zdobyła Wioletta Pawliczek, która przyczyniła się do tego, że po wielu próbach, wreszcie koszalińscy pływacy pokonali rywali z Rosji i Ukrainy. Na uwagę zasługuje również Leszek Szwed, który znacząco poprawił swoje rekordy życiowe i również zajął wysokie pozycje. Pokazał, że upór i ciężka praca są podstawą sukcesu. Wszyscy udowodnili, że sport to pasja i zaangażowanie, a dobro drużyny, to ich najwyższy cel. Sztafeta damska w składzie Wioletta Pawliczek, Lidia Mikołajczyk, Klaudia Wejnerowska i Agnieszka Paziewska na dystansie 4×50 m stylem zmiennym znokautowała wszystkie przeciwniczki, zdobywając pierwsze miejsce z wynikiem 2:28:27. Natomiast sztafeta męska na tym samym dystansie w składzie Artur Rutkowski, Michał Pieślak, Łukasz Pańczyszyn i Krzysztof Stefański zdobyła drugie miejsce osiągając rewelacyjny wynik 2:09:70.